Главная partia.at.ua Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гость | RSSЧетверг, 03.07.2025, 15:18
Меню сайта

Мини-чат
200

Главная » 2009 » Июнь » 21 » Позиції БЮТ щодо політичної консолідації та конституційних змін
Позиції БЮТ щодо політичної консолідації та конституційних змін
16:52

Останні політичні події (безвідповідальний крок Януковича, його вихід із переговорного процесу в одноосібному порядку і, як наслідок поглиблення політичного протистояння)  нікого не залишили байдужими.

Тому мешканці Дніпровського району звертались в депутатські приймальні БЮТ не з проханням про допомогу, а з бажанням розібратися у політичній ситуації.

Саме з ціллю донести позицію БЮТ  щодо політичної консолідації та конституційних змін, депутати фракції організували роботу виїзних приймалень.

У безпосередньому спілкуванні з мешканцями вони роз’яснили конституційні положення, які пропонуються БЮТівцями:

Повернення народу права на справедливий, непродажний суд. Реформа правосуддя, що передбачає запровадження виборності суддів, а відтак – створення у країні справді незалежної судової гілки влади. Реформа також включає створення унікальної системи дисциплінарних комісій, до яких може звернутись кожний громадянин, який відчує несправедливе ставлення судді, і оскаржити порушення процедури або відверте прийняття неправосудного, корупційного рішення.

Надання права кожному громадянину, у випадку наявності ґрунтовної доказової бази,  напряму звертатися до суду з вимогою порушити кримінальну справу проти чиновника і високопосадовця. На відміну від більшості країн, в Україні люди такого права поки що не мають: це можна зробити лише через прокуратуру, яка в більшості випадків покриває корупціонерів.

Формування Конституційного Суду із фахівців-юристів, а не на політичній основі, як зараз, коли «частина цього суду призначається парламентом, частина – Президентом, частина – радою суддів. Але в підсумку конституційні судді, навіть професійні, які туди потрапляють, так чи інакше мають залежність від політиків і гілок влади».

Наближення влади до людей. Масштабна реформа місцевих органів самоврядування, яким надається великий обсяг прав, зокрема, право формування виконавчих структур, право отримувати кошти з бюджету напряму без посередників, право залишати у себе податки, які зараз йдуть в центр тощо. Областями та районами керуватимуть не призначені з Києва чиновники, а виконкоми, сформовані місцевими Радами.

Посилення контролю за владою.  Надання опозиції надзвичайно широких прав та ефективних інструментів контролю за чинною владою. Головне - це те, що опозиція зможе самостійно призначати керівництво і членів Рахункової палати, яка, у свою чергу, наділяється правом не тільки фіксувати порушення, але й порушувати кримінальні справи проти корумпованих чиновників, а також напряму звертатися з позовами проти них до суду.

Скасування недоторканності для Президента, суддів, депутатів всіх рівнів, а також  надання права слідчим органам порушувати проти них кримінальні справи. Якщо суд доводить скоєння злочину, то немає значення, Президент ти чи народний депутат – доведеться відповідати за Законом.

- Закріплення депутатів із партійних списків за конкретними округами.

- Захист прав міноритарних акціонерів.

Кожен з тих, хто спілкувався з депутатами, зазначив, що без прийняття нового Основного Закону, який чітко розподілить повноваження між гілками влади не можливо владнати існуючий владний конфлікт. 

Просмотров: 1442 | Добавил: partia | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа

Календарь новостей
«  Июнь 2009  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Поиск

Друзья сайта

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Copyright MyCorp © 2025Создать бесплатный сайт с uCoz